Vajinismus Çözülmesi Çok Kolay Bir Problemdir

Vajinismus İlişki Sırasında Olan İstemsiz Kasılmalardır

Vajinismus bayanlarda görülen bir problemdir. Ön sevişme sırasında gayet rahat olan bayan cinsel ilişki sırasında kendini fazlasıyla kasar ve ilişkiye giremez. Kadında vajina çevresinde kaslar bulunur, bu kaslar istemsizce kasılırlar ve ilişkiye girmek zorlaşır. Kadının ruh hali panik halindedir, korkar, ürker. Tüm bunlar küçüklükten itibaren beyinde yer eden yersiz korkular nedeniyledir. Özellikle ülkemizin doğusunda cinsellik tabu konulardır. Genç kız ilişki ile ilgili kulaktan dolma bilgilerle büyür. Cinsel ilişki sırasında korunma, ilişki ile bulaşan hastalıklar, cinsel sorunlar konularında tam bilgi ile donatılmaksızın kendilerini evlilik yaşamının içinde bulurlar.  Suadiye escort bayan.

Kadınlar ilişkiyi mutluluk olarak göremeyecekleri düşüncesi ile yetiştirilmişlerdir. Onlar için ilişki acı ile eş anlamlı, oysa erkeğe mutluluk verici bir faaliyet olarak öğretilmiştir. Vajinismus tedavisi olanların genelde düşündükleri ilişki sırasında ciddi kan kaybı yaşayacaklarıdır. Sonradan bunun böyle olmayacağına ikna olurlar ancak aradan önemli bir zaman sorunlarla geçmiştir.
Yanlış Bilgiler Hayatımızı Zevk İçinde Yaşamamızı Engelliyor

Vajinismus Sorunu İçin Terapi Gerekebilir

Kızlık zarı kapalı olması durumunda cerrahi bir müdahaleye gerek duyulabilir, ancak sonrasında terapi gerekebilir. Terapi sırasında eşlerin birlikte katılması terapinin kısa sürede olumlu sonuçlanmasını sağlar