Sağlıklı Bir Seks Hayatı

Hepimizin bir cinsel hayatı var, fakat sağlıklı bir cinsel hayatın farkı nedir ve bizde ne gibi farklılıklar yaratır? Ne tür yararlar sağlar?
Cinsel yönden sağlıklı olmak, fiziksel ve duygusal sağlığımıza dikkat ederek güvenli cinsel ilişkilere kurmak ve kendi vücudumuzla, kendi cinselliğimizle ve ilişkilerimizle  barışık olmak anlamına gelir. Sağlıklı bir seks hayatına sahip olmanın size hem fiziksel hem de duygusal yönde bir çok yararı vardır. Seks, başka biriyle özel bir bağlantı yaratmanıza yardımcı olur ve duygusal anlamda sizi doyurur, bundan da öte cinsel tatminin sağlığımıza katkıları da vardır, hem de bu cinsel tatmini bir partnerle birlikte ya da partnersiz olarak alıp almadığınız fark gözetmeden. Hani orgazm olduğumuzda, vücudumuz bize doğal bir sarhoşluk duygusu gibi birşey verir ya. İşte bu, o anda endorfin salgıladığımız anlamına gelir, endorfin de acıyı bloke etmek ve bizi iyi hissettirmekle görevli olan hormonumuzdur. Seksüel tatminin sağlığımıza yararları bunlarla da kalmıyor ve düzenli ve güvenli bir seks hayatı aynı zamanda:
– Daha iyi uyumamızı sağlar,
– Kendimiz hakkında daha iyi hissetmemizi sağlar,
– Daha iyi görünmemizi sağlar,
– Stres ve gerginliğimizi alır,
– Genel olarak sağlığımıza ve psikolojimize iyi geldiği için daha uzun yaşamamızı sağlar.
Seks gerçekten de doğal bir ilaç değil mi beyler? Hadi daha çok sevişelim daha uzun yaşayalım! Daha uzun, daha mutlu yaşamak sizin sizleri Ümraniye’de bulunan kendi yerimde bekliyor olacağım. Bayan escort Ümraniye’de seni mutlu etmek için bekliyor acele et.