Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

Vitrine İlan Ekle

 

Evlilikte Cinsel Hayat Neden Önemlidir?

  • Eklenme: 01 Kasım 2018 09:46
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

Cinselliğin bir tabu olarak görülmesiyle genel anlamda özellikle kadınlar, cinsellikle evlilik sonrası tanışabiliyor. Bu durum, sağlıklı bir cinsel birlikteliğin sağlanabilmesini duygusal olarak engelleyebilmektedir.

Uzun Süreli Evlilikler İçin Evlilik hayatında yetişkin bireyler normal yaşamlarına bir başka boyut ekleyerek cinsel hayat kavramını da dahil ederler. Bu kavram, genelde toplumumuzda ayıp, yasak gibi baskılar nedeniyle hep görmezden gelinerek kadınların kendi aralarında dahi fısıldaşarak konuşabildikleri durumlar oluşturabilmektedir. Halbuki, evliliklerin uzun süreli devam etmesi, cinsel yaşamların sağlıklı ve öz güvenli yürütülmesiyle temelleniyor. Bu temel olgu da cinselliğin esasında utanılacak, yasaklanacak bir durum değil; yeme içme gibi doğal bir ihtiyaç olduğunun kabulü gerekliliğini doğuruyor.

Sağlıklı Evliliğin Temeli Eşlerin birbirinden utanıp çekinmediği ve cinsellik hakkında konuşmaktan kaçınmadığı evlilikler, uzun süreli birlikteliklerin de habercisi oluyor. Toplum tabularını yıkarak özel yaşam içerisine saydam bir bakışla yaklaşan çiftler, birbirlerinden sıkılmadan uzun yıllar sürecek evlilik yaşamlarına erişebilmektedir. Nitekim, sağlıklı birliktelik yaşayan ebeveynler, özel yaşamlarındaki sağlığı, evlilik günlük yaşamına da aktararak çok daha bilinçli bireyler yetişmesine katkı sağlıyor.

,

668 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.