Cinsellik Açısından İlişkiye Girememe Sorunu Nedir?

Bu durum iki ana temel noktada ele alınmaktadır. Bu hem fiziksel hem de psikolojik olarak ön plana çıkar. Ancak psikolojik açıdan ele alındığında %99’unu kapladığını söylemek gerekir. Yani geriye kalan %1’lik kesim sadece fiziksel açıdan bazı durumları gösteriyor. Bunlar ise kalın kızlık zarı problemi, vajina giriş noktasında acı veren etmenler ve vajina yokluğu gibi durumlar fiziksel açıdan ön plana çıkmaktadır. Ancak genel olarak ilişkiye girememe problemi cinselliğin oluşu konusunda daha çok psikolojik gerçekleşmektedir. Göztepe escort bayan.

Farklı sebeplerden dolayı cinsel ilişkiye girememe

Özellikle toplumsal baskı ile birlikte ailenin yanlış yetiştirme durumu cinsellik açısından kadının bazı korkuları yaşamasına sebep olmaktadır. Kızlık zarını kaybetme tedirginliği ile yaşayan bir kadın, bu duruma evlendikten sonra da psikolojik açıdan devam ettirebilmektedir. Aynı zamanda ayıp, yasak ve pis ile günah gibi terimler zaman içerisinde kadının beyninde yer etmektedir. Namussuzluk olarak öğretilmesi ve korkutulma ile tehdit gibi etkenler de ileri zamanda da çok daha büyük psikolojik problemler yaşatabilmektedir.

Mutlaka destek alınmalıdır

Böyle durumlarda kesinlikle hem doktor açısından destek alınmalı hem de eş bu konuda karısına süreç içerisinde destek vermelidir.