Cinsel Sağlık: Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Nedenleri Ve Belirtileri Nedir?

Cinsel isteksizlik kişinin cinsel ilişkiye girme isteğinde azalma olması durumudur. Cinsel soğukluk olarakta bilinen cinsel isteksizlik yeterli cinsel uyarı olmasına karşı kadın ve erkektede cinsel arzunun hissedilmemesi durumudur. Bu durum çiftler arasında sorun oluşturmaktadır ve araya cinsel olarak mesafe girmektedir. Pendik bayan escort.

Cinsel İsteksizlik Belirtileri

Cinsel sağlık için önemli bir konu olan cinsel isteksizliğin en önemli belirtisi karşı tarafa cinsel arzunun yeteri kadar ya da hiç oluşmamasıdır. Bu sebep ile cinsel birleşme oranı git gide azalmaya başlar ve beraberinde bir takım sorunlar meydana getirir. Cinsel isteksizliğin yanı sıra depresif duyguların değişmesi, yorgunluk ve halsizlik gibi belirtiler de göstermektedir.

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Nedenleri Nelerdir?

Cinsel isteksizlik psikolojik olabileceği gibi erkeklik hormonu eksikliği sonucunda da görülebilmektedir. Erkeklik hormonu olan testosteron erkeklerde cinsel isteğin yani libidonun düzenlemesinde etkili bir etken olmaktadır.

Tansiyon İlaçları Cinsel İsteksizliğe Neden Olur Mu?

Antidepresyon ilaçları gibi tansiyon ilaçlarıda benzer etki sağladığından dolayı cinsel isteksizliğe neden olabilir. Tansiyon hastalığıda cinsel isteksizliğe birebir etki etmektedir. Bu sebeple cinsel görevlerin bozukluğuna bağlı olarak cinsel isteksizlik yaşanabilir.